آگهی استخدام پیمانی شهرداری های كشور سال 1391

شهرداری های استان های قم – كرمان – مركزی – گلستان – آذربایجان غربی – سمنان – كردستان و البرز برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز طبق مفاد آیین نامه استخدام پیمانی و دستور العمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای بكارگیری افراد در دستگاههای اجرایی و به استناد نامه شماره 14736/224 مورخ 31/3/89 13معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ، افراد واجد شرایط رااز طریق آزمون توانمند یهای عمومی ،تخصصی و گزینش به صورت پیمانی به شرح ذیل استخدام می نماید.مشاغل مورد نیاز هر استان براساس جدول هر یك از استانها می باشد.
ا-قم      2-كرمان    3-مركزی   4- گلستان     5-آذربایجان غربی   6- سمنان    7- كردستان   8- البرز

تذكر بسیار مهم:  تنها افرادی كه تا پایان مهلت ثبت نام آزمون واجد شرایط بوده ومدارك تحصیلی ، گواهینامه پایه یكم رانندگی ( صرفا رشته شغلی آتش نشان راننده ) و كارت پایان خدمت خود را دریافت نموده اند حق شركت در آزمون استخدامی را دارند.

دریافت جدول های ترکیب سوالات آزمون استخدامی برای هشت استان کشور

 

 دریافت جداول آگهی استخدام به تفكیك استان و شهر شامل تعداد و جنسیت

 

1- آگهی استخدامی استان قم

2- آگهی استخدامی استان آذربایجان غربی

3- آگهی استخدامی استان البرز

4- آگهی استخدامی استان گلستان

5- آگهی استخدامی استان كرمان

6- آگهی استخدامی استان سمنان

7- آگهی استخدامی استان كردستان

8- آگهی استخدامی استان مركزی

 متقاضیان شركت در آزمون استخدامی رشته شغلی آتش نشان و آتش نشان راننده ضروری است پیش از اقدام به ثبت نام، دستورالعمل آزمون عملی و تخصصی این رشته را به دقت مطالعه نموده و در صورت دارا بودن توانمندیها وكلیه شرایط لازم اقدام به ثبت نام نمایند.

دریافت فایل دستورالعمل آزمون عملی آتش نشانی

شرایط عمومی داوطلبان استخدام :
- تدین به دین مبین اسلام و یا یكی از ادیان رسمی كشورمصرحدرقانون اساسی.
- تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.
- اعتقاد به مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران.
- داشتن كارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت دائم ازخدمت .(تا پایان تاریخ مهلت ثبت نام آزمون)
- عدم اعتیاد به دخانیات ومواد مخدر و عدم سابقه محكومیت جزایی موثر .
- داشتن سلامت جسمانی  و روانی و توانایی برای انجام كاری كه استخدام می شوند.
- نداشتن منع استخدام در دستگاههای دولتی به موجب آراء مراجع قانونی .
-التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 

شرایط اختصاصی استخدام :
داشتن حداقل 20 سال و حداكثر35 سال تا پایان تاریخ مهلت ثبت نام آزمون.حداكثرسن داوطلبان ا ستخدام درپست آتش نشان 25 سال و پست آتش نشان (راننده) 30 سال می باشد.
تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداكثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
الف- داوطلبانی كه در جبهه های نبرد حق علیه باطل )از تاریخ 31/6/1359لغایت 29/5/1367 )به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشكی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل.
ب- اعضای خانواده معظم شهداء، آزادگان، مفقودالاثرها ، جانبازان از كار افتاده كلی كه قادر به كار نمی باشند شامل : )همسر، فرزندان، پدر، مادر،خواهر و برادر( تا میزان 5 سال
تبصره - آزادگان عزیز از شرط سن معاف می باشند.
د – داوطلبانی كه به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه ها و مو سسات و شركت های دولتی ،‌بانك ها و شركت های تحت پوشش آن ها ، شركت های بیمه ،‌شهرداری ها وموسسات وشرکتهای تابعه و وابسته به آن و موسسات و شركت های دولتی كه شمول قانون بر آن ها مستلزم ذكر نام است و همچنین موسسات و شركت های ملی و مصادره شده و موسساتی كه به نحوی از بودجه و كمك دولت استفاده می كنند ،‌نهادهای انقلاب اسلامی و شركت های تحت پوشش آن ها از تاریخ 22/11/1357 به خدمت اشتغال داشته اند به میزان خدمت غیر رسمی آن ها.

نحوه ثبت نام  ومدارك مورد نیاز
* (الف)ثبت نام از داوطلبان  واجد شرایط صرفاً از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  و به صورت اینترنتی  انجام می شود و در این مرحله نیازی به ارسال مدارك نیست .
1- تكمیل فرم تقاضای استخدام (برگ درخواست شغل) در سایت مذكور از تاریخ 24/5/91 لغا یت 1/6/91 پایان مهلت ثبت نام                
2- ارسال عكس : داوطلبان استخدام می بایست عكس پرسنلی 4 ×3  خود را با عرض 150 و ارتفاع 200 پیكسل و با فرمت JPG و حجم حداكثر 200 كیلو بایت در رایانه اسكن نموده و آن را در قسمت مربوط در سایت وارد نمایند .
3-واریز وجه به مبلغ  000/200  ریال برای داوطلبان آزاد و داوطلبان سهمیه ایثار گری مبلغ 000/100 ریال را بصورت الكترونیكی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور.
 (ب) قبول شدگان آزمون استخدامی می بایست مدارك ذیل را بر اساس اعلام و زمانبندی كمیته اجرایی آزمون استان به دفتر امور شهری استانداریها تحویل دهند.
1-تصویر آخرین مدرك تحصیلی .
2-تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه(درصورت داشتن توضیحات، تصویرصفحه آخر)
3-تصویر كارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی ویا معافیت دایم (ویژه برادران و تا پایان تاریخ مهلت ثبت نام آزمون)
4-تصویرپشت وروی كارت ملی
5-مدارك دال بر ایثارگری ،بومی ومعلولین عادی حسب مورد از مراجع ذیربط .
6-سایر مدارك طبق مفاد آگهی حسب ضرورت.
7-اصل رسید واریز وجه الكترونیكی مبنی بر پرداخت حق شرکت درآزمون.
8- 3 قطعه عکس 4*3 جدید، تمام رخ، پشت نویسی شده.
9-تصویر گوهینامه پایه یكم رتنندگی جهت قبول شدگان در پست آتش نشان(راننده) (تا پایان تاریخ مهلت ثبت نام آزمون)
نكات مهم ثبت نام :
- قبل از ثبت نام به راهنمای نحوه تكمیل فرم موجود در سایت مراجعه و مندرجات آن را دقیقاً مطالعه نمائید .
- ثبت نام زمانی تكمیل می باشد كه داوطلب با استفاده از كد رهگیری به صفحه مشاهده و چاپ اطلاعات مراجعه و پس از اطمینان از صحت اطلاعات ، فرم تقاضای استخدام را چاپ و نزد خود نگهداری كنند .
- شماره سریال موجود در رسید فیش واریزی كه به وسیله رایانه بر روی آن درج گردیده را در قسمت مربوط به تائید پرداخت وجه ثبت نام، عیناً وارد نمائید .
- قبل از واریز وجه ثبت نام لازم است داوطلبان از احراز شرایط خود با مفاد آگهی استخدام اطمینان حاصل نمایند . بدیهی است مدارك ارسالی و هزینه ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد. ملاك تاریخ ارسال مدارك ، رسید پستی می باشد.
-توجه: آن دسته از داوطلبانی كه تا پایان مهلت ثبت نام واجد شرایط و دارای مدارك معتبر از نظر مدرك تحصیلی،كارت پایان خدمت وظیفه عمومی،گواهینامه رانندگی و... بوده اند حق شركت در آزمون استخدامی را دارند.
تبصره :
مهلت ثبت نام برای شركت در آزمون به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و كلیه داوطلبان واجد شرایط می بایست در فرصت تعیین شده از طریق سایت مذكور ثبت نام نمایند .

زمان توزیع كارت:
زمان و نحوه دریافت كارت ورود به جلسه آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
مواد آزمون عبارتند از:
الف- آزمون توانمند یهای عمومی شامل: 1-زبان و ادبیات فارسی2- زبان انگلیسی عمومی3- ریاضی و آمار مقدماتی4- فناوری اطلاعات5- معارف اسلامی، اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی شهرداریها ، كه به تعداد 100 سوال چهارگزینه ای طراحی خواهد شد.
تبصره:
اقلیت های دینی از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر مواد آزمون توزیع میشود.
ب- آزمون تخصصی شامل سوالات مرتبط با رشته شغلی و پست سازمانی مورد درخواست داوطلب میباشد.
ج-داوطلبان  رشته های شغلی كه در شرا یط احراز آن مدرك تحصیلی دیپلم پیش بینی شده است آزمون تخصصی ندارند.
د- داوطلبان استخدام در رشته شغلی آتش نشان علاوه بر موفقیت در آزمون عمومی وتخصصی ( حسب مورد ) می بایست در آزمون عملی نیزشركت نمایند.داوطلبانی كه در این آزمون فاقد شرایط و توانایی لازم برای شغل آتش نشان تشخیص داده شوند ،بدون توجه به نمرات آزمون عمومی و تخصصی حذف خواهند شد.

تذكرات:
ایثارگران شامل جانبازان، آزادگان عزیز انقلاب اسلامی و رزمندگانی كه حداقل 9 ماه متوالی و یا 12 ماه متناوب از تاریخ 31/6/1359 لغایت 29/5/1367 به طور داوطلبانه در جبهه های جنگ تحمیلی حضور داشته اند ، و نیز فرزندان و همسر آنان در صورت دارا بودن شرایط مندرج در آگهی با رعایت قوانین و مقررات مربوط از اولویت قانونی به شرح ذیل برخوردار خواهند بود.
از كل مجوز استخدام هر شهرداری30 درصد آن برای استخدام ایثارگران بومی اختصاص داردكه 25درصدآن به فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان 25درصد و بالاتر و فرزندان آزادگانی كه حداقل یك سال سابقه اسارت دارندتعلق خواهد گرفت و 5 درصد باقیمانده به سایر جانبازان، آزادگان و رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همسر و فرزندان آنان اختصاص خواهد داشت. ضمناً 25درصد سهمیه فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان 25درصد كه ازسوی بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی و جذب خواهند شد. فرزندان معظم شاهد و فرزندان تمامی جانبازان كه از سوی بنیادمذكور معرفی نشده اند می توانند در آزمون ثبت نام نمایند و درصورت عدم تكمیل سهمیه از باقیمانده سهمیه اختصاصی همان شهر بهره مند شوند.
 انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده(5درصد) به ترتیب نمره كسب شده از بین ایثارگران واجدشرایط كه در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.
  استخدام مازاد بر 30 درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجدشرایط صورت خواهد گرفت.
 در گواهی خانواده جانبازان می بایست جمله «عضو خانواده جانباز از كار افتاده كلی غیرقادر به كار » قید شود، در غیر این صورت این افراد نمی توانند از مزایای بند 1 تذكرات بهره مند شوند.
 ایثارگرانی كه از بنیاد شهید و امور ایثارگران كارت شناسایی دارند و افراد وابسته به آنان درصورت ارائه تصویر آن نیازی به اخذ و ارائه گواهی از بنیاد مذكور ندارد.
معلولین عادی بومی به شرط كسب حد نصاب نمره لازم و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مكتسبه از 3 % سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.
 كاركنان غیررسمی شهرداری وسازمانهای وابسته و نیروهای شركتهای پیمانكاری طرف قرارداد شهرداری ها به  ازای هرسال سابقه خدمت مربوط و مشابه از (2) درصد و حداكثر (20)درصدكل امتیاز در هر یك از مراحل آزمون استخدامی بصورت جداگانه برخوردار خواهند شد.
 اولویت انتخاب داوطلبان در شرایط یكسان به ترتیب باشاغلین غیررسمی بومی و نیروهای طرف قرارداد شركت های پیمانكار شهرداری و سازمانهای وابسته ، داوطلبان بومی و شاغلین غیررسمی مناطق محروم و دورافتاده برای همان مناطق خواهد بود.
 شاغلین غیررسمی شهرداری  هاوشاغلین غیر رسمی مناطق محروم و دور افتاده می بایست تصویر اولین و آخرین قرارداد غیررسمی خود را همراه سایر مدارك ارسال دارند.
 داوطلبان بومی متقاضی استخدام در استان های ایلام،آذربایجان غربی، اردبیل،بوشهر، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی ، خراسان شمالی ، خوزستان، كردستان ، كهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان با سپردن تعهد خدمت 10 ساله در محل جغرافیایی خدمت مورد تقاضا می توانند از تسهیلات 50% سهمیه استخدامی بومی پس از كسب حدنصاب امتیاز لازم در آزمون عمومی برخوردار شوند.
تبصره : بومی، به افرادی اطلاق می شود كه حداقل دارای یكی از ویژگی های زیر باشند:
الف- محل تولد داوطلب با محل جغرافیایی خدمت مورد تقاضا برای استخدام یكی باشد.
ب- حداقل دو مقطع تحصیلی از مقاطع تحصیلی )ابتدایی، راهنمایی ومتوسطه( را در محل جغرافیایی خدمت مورد تقاضا برای استخدام طی كرده باشد.
ج- فرزندان پرسنل نیروهای مسلح در صورتی كه محل 3 سال از سنوات تحصیلی آ نها )اعم از ابتدایی، راهنمایی و یا دبیرستان ( بامحل  جغرافیایی خدمت موردتقاضای استخدامی یكی باشد نیز بومی تلقی می شوند .
استفاده از امتیاز بومی بودن برای داوطلبان استخدام اختیاری بوده ودر صورت برخورداری پذیرفته شدگان از امتیاز فوق،موظف به سپردن (10 )سال تعهد خدمت در محل جغرافیایی مورد تقاضا می باشند.
  به مدارك ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارك تحصیلی پایین تر و بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارك در رشته های غیرمرتبط و معادل )به استثنای دارندگان مدارك تحصیلی معادل صادره از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی كشور كه در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش كشور شركت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند( ترتیب اثر داده نخواهد شد.
  مدارك تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون )حداكثر دو ماه پس از اعلام نتیجه ( بایستی به تایید سازمان مركزی دانشگاه مذكور برسد.
  كسب حدنصاب نمره لازم در آزمون توانمندی های عمومی صرفا به منزله تایید صلاحیت عمومی داوطلبان و تصحیح اوراق امتحان می باشد و هیچگونه حق استخدام ایجاد نمی كند. معرفی داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی و با رعایت اولویت های مقررصورت می پذیرد.
   انتخاب داوطلبان استخدام حداكثر به میزان 5/1 برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی كه حدنصاب نمره آزمون عمومی(60% كل نمره آزمون( را كسب كرده اند براساس بالاترین نمره فضلی آزمون تخصصی انجام خواهد شد.داوطلبان استخدام آتش نشانی كه آزمون عملی دارند حداكثر به میزان 3برابر ظرفیت مورد نیاز و سایر شرایط اعلام خواهد شد.
 داوطلبان استخدام نباید از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی سایردستگاهها دولتی و بازنشسته یا بازخرید خدمت باشند.
 چنانچه در هر مرحله از مراحل امتحان، مسابقه و جذب محرز شود داوطلب كه به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف داده یا فاقد شرایط مندرج در آگهی  باشد ، از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد و مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا تحویل مدارك به صورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود.
 انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از موفقیت در كلیه مراحل آزمون عمومی و تخصصی ، عملی و گزینش صورت خواهد گرفت و تا قبل از صدور احكام استخدام پیمانی پذیرفته شدگان حقی برای آن ها ایجاد نخواهد  شد.
14- داوطلبان استخدام برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس حاصل نمایند.